Plebiscyt graczy

Plebiscyt Planszowe Gram Prix 2022 został zakończony. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w jego promocji: Koleżankom i Kolegom z innych mediów planszówkowych, Wydawnictwom, Sklepom i Graczom, którzy zachęcali swoich znajomych do głosowania. W Planszowym Gram Prix 2022 głos oddało 5778 zweryfikowanych głosujących. Tak duży zasięg nie byłby możliwy bez Waszego wsparcia.

Poniżej pierwsze pięć miejsc w każdej w każdej kategorii. Mamy nadzieję, że wyniki Planszowego Gram Prix 2022 pomogą w jeszcze większym rozpropagowaniu tych świetnych gier planszowych, zaś dla zwycięskich sklepów, inicjatyw i mediów będą nagrodą za całoroczną pracę. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców.

 

Najlepsza Gra Planszowa

  1. Diuna Imperium – P. Dennen (Lucky Duck Games)
  2. Gloomhaven: Szczęki Lwa – I. Childres (Albi Polska)
  3. Clash of Cultures: Monumentalna Edycja Polska – C. Marcussen (Portal Games)
  4. Łąka – K. Kalicki (Rebel)
  5. Kroniki zamku Avel – P. Wojtkowiak (Rebel)

(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 86)

 

Najlepsze Rozszerzenie

  1. Nemesis: Koszmary – A. Kwapiński (Rebel)
  2. Brzdęk: Wesoła Kompania – E. Lorentz (Lucrum Games)
  3. Cthulhu: Death May Die – Kampania 2 – R. Daviau, E. M. Lang (Portal Games)
  4. Root: Podziemia – P. Leder, C. Wehrle (Portal Games)
  5. Palec Boży: Kataklizm – J. Truchanowicz, Ł. Włodarczyk (FoxGames)

(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 33)

Najlepsza Gra Dwuosobowa

  1. Patchwork Polski Folklor – U. Rosenberg (Lacerta)
  2. Spór o Bór – R. Knizia (Muduko)
  3. Dice Throne – N. Chatellier, M. Trembley (Lucky Duck Games)
  4. Unmatched: Bitwa Legend część 1 – R. Daviau (Ogry Games)
  5. Amazonia – T. Eisner (Lucky Duck Games)
(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 13)

Najlepsza Gra z Klimatem

 

  1. Gloomhaven: Szczęki Lwa – I. Childres (Albi Polska)
  2. Diuna Imperium – P. Dennen (Lucky Duck Games)
  3. Destinies – F. Miłuński, M. Gołębiowski (Lucky Duck Games)
  4. Odmęty Grozy – T. Fanchi (Rebel)
  5. Etherfields – M. Oracz (Awaken Realms)

(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 37)

Najlepsza Gra dla Dzieci

  1. Kroniki zamku Avel – P. Wojtkowiak (Rebel)
  2. Marvel United – A. Chiarvesio, E. M. Lang (Portal Games)
  3. Coatl – E. Dubois-Roy, P. Brassard (Portal Games)
  4. Dragomino – B. Cathala, M. Fort, W. Fort (FoxGames)
  5. Andor Junior – I. Brand, M. Brand (Galakta)
(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 39)

Najlepsza Gra Polskiego Autora

  1. Kroniki zamku Avel – P. Wojtkowiak (Rebel)
  2. Łąka – K. Kalicki (Rebel)
  3. Destinies – F. Miłuński, M. Gołębiowski (Lucky Duck Games)
  4. Etherfields – M. Oracz (Awaken Realms)
  5. Gutenberg – K. Cioch, W. Wiśniewski (Granna)
(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 28)

Najlepsza Gra Imprezowa

  1. MikroMakro: Na tropie zbrodni – J. Sich (Lucky Duck Games)
  2. Załoga: Wyprawa w głębiny – T. Sing (Galakta)
  3. To ja go tnę – R. Badie (Rebel)
  4. Spektrum – A. Hague, J. Vickers, W. Warsch (Rebel)
  5. Dreadful Circus – B. Faidutti (Portal Games)

(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 35)

Najlepsza Gra Solo

  1. Aeon’s End: Legacy – N. Little (I), K. Riley (Portal Games)
  2. Destinies – F. Miłuński, M. Gołębiowski (Destinies)
  3. Pod wrogim niebem – T. Uhlíř (Rebel)
  4. Diuna Imperium – P. Dennen (Lucky Duck Games)
  5. Paleo – P. Rustemeyer (Lucky Duck Games)

(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 35)

Najlepsza Gra Rodzinna

  1. Kroniki zamku Avel – P. Wojtkowiak (Rebel)
  2. Kaskadia – R. Flynn (Lucky Duck Games)
  3. Łąka – K. Kalicki (Rebel)
  4. Architekci 7 Cudów Świata – A. Bauza (Rebel)
  5. Carcassonne Edycja Jubileuszowa – K. Wrede, B. Brunnhofer (Bard)

(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 66)

Najlepsza Oprawa Graficzna

  1. Łąka – K. Kijak (Rebel)
  2. Etherfields – A. Radziun, A. Półtoranos (Awaken Realms)
  3. Canvas – L. Huynh (Awaken Realms)
  4. Brazil: Świt Imperium – C. E. Justino, V. Menezes, T. Ventre (Lucrum Games)
  5. Descent: Legendy Mroku – G. Storkamp, P. Stone (Rebel)
(Liczba gier zgłoszonych w kategorii – 48)

Crowdfunding

  1. The Witcher: Old World – Go on Board
  2. Uśpieni bogowie – Lucky Duck Games
  3. Robinson Crusoe – Collector’s Edition – Portal Games
  4. Black Rose Wars: Rebirth – Ludus Magnus Studio / Czacha Games
  5. Dice Throne Sezon 1: Rerolled – Lucky Duck Games
(Liczba zgłoszonych kampanii w kategorii – 27)

Najlepsze Wydawnictwo

  1. Portal Games
  2. Lucky Duck Games
  3. Rebel
  4. Galakta
  5. Awaken Realms

(Liczba wydawnictw zgłoszonych w kategorii – 49)

Najlepsza Inicjatywa Planszówkowa

  1. Dzień Gier Planszowych
  2. Portalcon
  3. Planszówki w Spodku
  4. Poczta Planszówkowa
  5. Konkurs Planszowa Gra Roku
(Liczba inicjatyw zgłoszonych w kategorii – 17)

Najlepszy Sklep Internetowy

  1. ALEPlanszówki
  2. DragonEye
  3. 3Trolle
  4. Grybezpradu.eu
  5. Mepel

(Liczba sklepów zgłoszonych w kategorii – 72)

Najlepszy Lokal

 

  1. Ludiversum – Katowice
  2. Awaria pradu – Wrocław
  3. iGranie w Lochu – Gdynia
  4. Graciarnia – Gdańsk
  5. Boardowa – Kraków

(Liczba lokali zgłoszonych w kategorii – 42)

Najlepszy Blog/Serwis Planszówkowy


Najlepszy Podcast Planszówkowy

  1. Gradanie
  2. ZnadPlanszy: Pełną parą
  3. 2Pionki
  4. PodCast PoGraMy
  5. Kości, piony i bastiony

(Liczba mediów zgłoszonych w kategorii – 10)

Najlepszy Vlog Planszówkowy

 

  1. Gambit TV
  2. Game Troll TV
  3. ON TABLE Gry Planszowe
  4. Geek Factor
  5. Planszowe Newsy

(Liczba mediów zgłoszonych w kategorii – 36)

Najlepsze Social Media Planszówkowe

 

  1. Board News
  2. Planszowe newsy
  3. Tryb Solo
  4. Granie z dziećmi – rodzinne gry planszowe
  5. BoardgamePanda
(Liczba mediów zgłoszonych w kategorii – 31)

Podziękowania

Plebiscyt wspierali:

 

Nagrody w konkursie dla głosujących ufundowali:

 

Patroni Plebiscytu: